Kolej Gondolowa
Kolej GondolowaKolej funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.
Trasa otwartej w grudniu 2008 roku kolei wynosi 2172 m, oparta jest na 14 podporach z których najwyższa o nr 7 ma 22 metry wysokości. Kolej składa się z 71 kabin. W każdej kabinie mieści się 8 osób. Po złożeniu jednego lub obu siedzeń mogą być przewożone osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich i rowery. Maksymalna zdolność przewozowa wynosi 2400 osób na godzinę, czas przejazdu 8 minut, długość trasy narciarskiej wynosi 2 500 m. Wys. dolnej stacji 617 m npm, górnej 1060 m npm, różnica poziomów 443 m, śr. nachylenie średnie stoku wynosi 19 %.

Obecnie zrealizowany został I etap inwestycji na który składa się kolej gondolowa wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na dolnej i górnej stacji oraz nartostradą. Trasa narciarska ma zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżna na całej długości przez 20 armatek w sezonie zimowym i oświetlona 136 lampami Gazda nocna w godz. 18,30 - 21). W sezonie letnim na tej trasie mogą być organizowane różne imprezy rowerowe.

Trasa narciarska ma zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżna na całej długości przez 20 armatek w sezonie zimowym i oświetlona 136 lampami (jazda nocna w godz. 18,30 - 21). W sezonie letnim na tej trasie mogą być organizowane różne imprezy rowerowe.

Inwestorem jest Sobiesław Zasada, Właściciel koncernu Sobiesław Zasada Group. Dostawę kolei wykonała znana austriacka firma Doppelmayr a montaż Mostostal Zabrze. Na dolnej stacji funkcjonuje gastronomia firmowana przez Smak Baca, bankomat, szkoła narciarska, serwis i wypożyczalnia nart, snowboardu wraz z oprzyrządowaniem.

Cennik usługowy oraz godziny pracy kolei w sezonie letnim są zamieszczone na stronie internetowej (www.koleigondolowa.pl) a proponowane ceny uwzględniają różne kategorie wiekowe z elementami promocji. Za usługi można płacić kartami płatniczymi
Dworce stacji górnej i dolnej są przystosowane do sprawnego przemieszczania się korzystających z kolei osób w tym niepełnosprawnych i rowerzystów.


Kolej funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.

długość trasy kolei wynos 2172 m
wysokość stacji dolnej 620 m n.p.m.
wysokość stacji górnej 1060 m n.p.m.
różnicy poziomów 440m.
Trasa narciarska ma 2500m długości i zróżnicowany poziom trudności, będzie naśnieżana w sezonie zimowym oraz oświetlona.
Średnie nachylenie trasy: 28%
Szerokość trasy: min. 40m
Czas przejazdu koleją to 8 minut.

Naśnieżanie wykonywane jest przez 21 armatek śnieżnych, rozmieszczonych mniej więcej co 120 m. Natomiast oświetlenie zapewnia 41 masztów oświetleniowych po 800W każdy.
Bezpieczeństwo trasy zapewniać będzie system siatek ochronnych, wychwytujących i odgradzających oraz zabezpieczenie słupów oświetleniowych specjalnymi materacami ochronnymi.

GODZINY OTWARCIA W SEZONIE ZIMOWYM: 9.00 - 16.00 i 18.00-22.00


Pogoda w wieradowie Zdroju
Serwis turystyczny Świeradów Zdrój
Copyright (c) InterPele www.swieradowzdroj.info.pl
kontakt reklama | dodaj obiekt
Odwiedzin:
stat4u